Słynni mieszkańcy. Poczet sławnych mieszkańców

czwartek, 18 marzec 2021

Józef Kosacki – wynalazca ręcznego wykrywacza min, Witold Cander - pilot, oficer Polskich Sił Powietrznych, bohater II wojny światowej, Władysław Piotrowski – fotograf,  Piotr Kretowicz – bokser i fotograf – to tylko kilka osób o bardzo ciekawych życiorysach, które kiedyś mieszkały w gminie Łapy. Są znane i doceniane nawet na świecie. Możemy być dumni z ich sukcesów. Nie zawsze jednak znamy ich ciekawe biografie i niezwykłe osiągnięcia. Dlatego chcemy popularyzować sylwetki osób pochodzących z Łap, których dokonania są ważne i znane  nie tylko w naszej gminie, ale także w Polsce, a może i na świecie.

Zapraszamy do zgłaszania osób, które powinny znaleźć się w gronie „Słynnych mieszkańców Gminy Łapy”. Być może są osoby zapomniane, o których warto przypomnieć i głośno mówić.

Czekamy na Państwa sugestie pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 85 715 22 51 wew. 203. 

Józef Kosacki – wynalazca ręcznego wykrywacza min, Witold Cander - pilot, oficer Polskich Sił Powietrznych, bohater II wojny światowej, Władysław Piotrowski – fotograf,  Piotr Kretowicz – bokser i fotograf – to tylko kilka osób o bardzo ciekawych życiorysach, które kiedyś mieszkały w gminie Łapy. Są znane i doceniane nawet na świecie. Możemy być dumni z ich sukcesów. Nie zawsze jednak znamy ich ciekawe biografie i niezwykłe osiągnięcia. Dlatego chcemy popularyzować sylwetki osób pochodzących z Łap, których dokonania są ważne i znane  nie tylko w naszej gminie, ale także w Polsce, a może i na świecie.

Zapraszamy do zgłaszania osób, które powinny znaleźć się w gronie „Słynnych mieszkańców Gminy Łapy”. Być może są osoby zapomniane, o których warto przypomnieć i głośno mówić.

Czekamy na Państwa sugestie pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod nr telefonu: 85 715 22 51 wew. 203.