Gdzie w województwie podlaskim pacjenci mogą skorzystać z rehabilitacji kardiologicznej realizowanej w warunkach ośrodka lub oddziału dziennego?

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ poszerzył zakres świadczeń opieki zdrowotnej oferowanych mieszkańcom powiatu augustowskiego i powiatów sąsiadujących. Pacjenci z północnego regionu województwa podlaskiego zyskali lepszy i szybszy dostęp do świadczeń w zakresie rehabilitacji kardiologicznej lub kardiologicznej telerehabilitacji hybrydowej w ośrodku/oddziale dziennym, który funkcjonuje w Augustowie. To już trzecie takie miejsce w naszym regionie.

Czytaj więcej...

Wytyczne farmakoterapii geriatrycznej. Polska wersja kryteriów Beers i STOPP/START

Zachęcamy do zapoznania się z opracowanym w ramach projektu “Audyt obywatelski procesu leczenia farmakologicznego seniorów w Polsce” przez prof. dr hab. n. med. Barbarę Bień i dr n. med. Ewelinę Łukaszyk opracowaniem pod nazwą: „Kryteria Poprawności Farmakoterapii Geriatrycznej w praktyce klinicznej na podstawie kryteriów 2019 AGS BEERS®, 2015 STOPP/ START I 2021 STOPPFALL: Jak leczyć, żeby najmniej szkodzić?”.

Czytaj więcej...

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał 3 kolejne umowy na realizację programu badań przesiewowych raka jelita grubego w regionie

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ finansuje od listopada br. program badań przesiewowych raka jelita grubego, z którego pacjenci mogą skorzystać już w 6 placówkach medycznych położonych w: Białymstoku, Łomży i w Łapach.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień AIDS - 1 grudnia

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony jako Światowy Dzień AIDS. Święto to ma na celu umożliwienie organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym oraz osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS. Ma także na celu uświadomienie konieczności pomocy ludziom zakażonym wirusem HIV i chorym na AIDS oraz ich rodzinie i bliskim.

Czytaj więcej...

„Powrót do zdrowia – powrót do pracy” po kryzysie psychicznym

Doświadczyłeś kryzysu psychicznego i nie możesz wrócić do dotychczasowej pracy?

Czytaj więcej...

18 listopada będziemy obchodzić Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi i poprzez prowadzone działania podniesienie świadomości społeczeństwa, polityków oraz specjalistów medycznych na temat zjawiska narastania i rozprzestrzeniania się oporności na antybiotyki wśród drobnoustrojów wywołujących zakażenia u człowieka.

Czytaj więcej...

Badania przesiewowe raka jelita grubego w SP ZOZ w Łapach

Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ podpisał pierwsze umowy na realizację programu badań przesiewowych raka jelita grubego w województwie podlaskim. Od 1 listopada Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ finansuje program badań przesiewowych raka jelita grubego, który realizują 3 placówki medyczne zlokalizowane w Białymstoku i w Łapach.

Czytaj więcej...

Movember - zapuść wąsy i umów się na badania profilaktyczne!

Mężczyźni częściej niż kobiety, zaniedbują swoje zdrowie. Zgłaszają się do lekarza dopiero, kiedy wystąpią dolegliwości bólowe. ​ Wielu panów nie przeprowadza regularnych badań profilaktycznych. A warto pamiętać, że wczesne wykrycie nowotworu daje szansę pełnego wyleczenia.

Czytaj więcej...

Podlaskie szpitale otrzymają środki finansowe na cyberbezpieczeństwo

Podlaski Oddział Wojewódzki podpisał już 27 umów ze szpitalami, które chcą zabezpieczyć się przed cyberatakami. Do końca listopada br. Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ przyjmuje wnioski o wsparcie inwestycji poprawiających bezpieczeństwo informatyczne. O dofinansowanie mogą starać się szpitale, a od niedawna także podmioty niebędące szpitalami posiadające umowę z NFZ w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień lub placówki prowadzące pilotaż centrów zdrowia psychicznego.

Czytaj więcej...

Przeszedłeś wylew? Zastanawiasz się czy po wylewie powrót do pracy jest możliwy?

Chcesz pracować ale musisz zmienić zawód?
Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę!

Czytaj więcej...