Zaszczep się przeciwko grypie w aptece lub placówce medycznej

1 września ruszyły szczepienia ochronne przeciw grypie. Szczepienia prowadzone są w aptekach i placówkach medycznych. Pacjent może wybrać gdzie przyjmie szczepionkę ochronną przeciw grypie.

Czytaj więcej...

Opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień w woj. podlaskim

Zwiększamy dostępność do opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w województwie podlaskim dla dzieci i dorosłych.

Czytaj więcej...

Profilaktyka chorób pasożytniczych

Pasożyty – relikt przeszłości? Nic bardziej mylnego! Choroby pasożytnicze mogą zdarzyć się każdemu. Co czwarta osoba jest zakażona pasożytem. Podlaski Oddział NFZ podpowiada: Jak z nimi walczyć i jak uniknąć zakażenia?

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Co roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu, w tym roku obchodzimy go po raz 35. Inicjatywa ta powstała, żeby zwrócić uwagę na rosnącą liczbę osób używających wyroby tytoniowe i uświadomić społeczeństwo o negatywnych skutkach zdrowotnych związanych z nałogiem tytoniowym. Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Bez Tytoniu jest „Tytoń: zagrożenie dla naszego środowiska”.

Czytaj więcej...

Obchody XI Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Czytaj więcej...

Otyłość czy tylko nadwaga? Sprawdź, co oferuje Program Profilaktyka 40PLUS i jakie badania wykonasz!

W piątek, 4 marca w Światowy Dzień Otyłości Dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza do wykonania bezpłatnych badań diagnostycznych w ramach Programu Profilaktyka 40PLUS oraz pomiarów: ciśnienia tętniczego krwi, analizy składu ciała, wzrostu, wagi oraz BMI.

Czytaj więcej...

Jedz zdrowo, żyj zdrowo! Zapraszamy do skorzystania z portalu Diety NFZ

Portal Diety NFZ to zdrowe „miejsce” w przestrzeni online, które ma inspirować do zmiany postaw i nawyków żywieniowych.

· Dostęp do e-booków, planów żywieniowych, filmów jest bezpłatny.

· Cotygodniowy cykl pod hasłem: „Środa z Profilaktyką” przypomina o profilaktyce chorób, na którą składają się dieta i ruch.

Czytaj więcej...

Całodobowe punkty wymazów, testy antygenowe w aptekach, czyli ABC testów w kierunku COVID-19 w województwie podlaskim

W województwie podlaskim funkcjonuje już 5 punktów, w których wymaz do testu PCR pobierany jest 24 godziny na dobę. Kolejny zostanie uruchomiony w tym tygodniu w Białymstoku. Osoby, które podejrzewają, że zostały zakażone wirusem SARS-CoV-2 mogą wykonać wymaz o każdej porze. Łącznie w całym województwie jest ponad 30 punktów, gdzie pobierane są wymazy w kierunku koronawirusa oraz 24 miejsca, gdzie bezpłatnie można wykonać test antygenowy.

Czytaj więcej...

„Przeziębienie, a może COVID-19?”

Przeziębienie, a może to grypa lub COVID-19? Jak sprawdzisz, co Ci dolega? Skorzystaj z praktycznego przewodnika, który doradzi, krok po kroku, co zrobić, gdy masz pierwsze objawy infekcji.

Czytaj więcej...

Bezpłatne badania mammograficzne -18 lutego w Łapach

Narodowy Fundusz Zdrowia w prowadzi Program profilaktyki raka piersi. Badania profilaktyczne ratują życie!

Czytaj więcej...