Pomoc żywnościowa. Można zgłaszać się po skierowanie do otrzymania paczki żywnościowej

czwartek, 23 marzec 2023

Centrum Usług Społecznej w Łapach informuje o możliwości otrzymania paczki żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w Podprogramie 2021 Plus.

Czytaj więcej...

Nadeszła wiosna, a z nią pora Wielkanocna spotkanie w Bibliotece Publicznej

czwartek, 23 marzec 2023

Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc - najbardziej wiosenne, kwitnące i pachnące Święta. To wyjątkowy, piękny i inspirujący czas. W naszej bibliotecznej ofercie nie mogło zatem zabraknąć zajęć o tematyce świątecznej. Z tej okazji 22 marca Oddział dla Dzieci zaprosił grupę 5-latków z Przedszkola nr 1 w Łapach na zajęcia ph. „Nadeszła wiosna, a z nią pora Wielkanocna”.

Czytaj więcej...

XXIV Łapski Tydzień Teatru. Spektakl "Czerwony kapturek"

czwartek, 23 marzec 2023

W ramach XXIV Łapskiego Tygodnia Teatru Domu Kultury w Łapach serdecznie zaprasza na spektakl "Czerwony kapturek" Białostockiego Teatru Lalek, 27 marca 2023r. o godz. 17:00.

Czytaj więcej...

Nabór wniosków mikrodotacyjnych w konkursie na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych "Podlaskie Lokalnie"

czwartek, 23 marzec 2023

Jesteś osobą ambitną i lubisz działać społecznie? Mieszkasz w województwie podlaskim? W takim razie mamy znakomitą wiadomość!  Już wkrótce rozpocznie się nabór na mikrodotacje, dzięki któremu zrealizujesz swoją inicjatywę! Operatorzy projektu Podlaskie Lokalnie - Fundacja Instytut Suwerennej oraz Spółdzielnia Socjalna „Active Go” w Białymstoku zachęcają do składania wniosków mikrodotacyjnych w ramach Konkursu na Wsparcie Inicjatyw Lokalnych.

Czytaj więcej...

Rekrutacja do projektu "Dobre miejsca w BOF – Centrum Usług na rzecz Osób z Autyzmem"

czwartek, 23 marzec 2023

Krajowe Towarzystwo Autyzmu Oddział w Białymstoku, Fundacja Wspierania Rodziny i Społeczeństwa ISKRA oraz Fundacja Przystanek Autyzm rozpoczynają rekrutację uczestników projektu pt. "Dobre miejsca w BOF – Centrum Usług na rzecz Osób z Autyzmem".

Czytaj więcej...

Zapraszamy do kina

czwartek, 23 marzec 2023

Bezpłatna sterylizacja i kastracja psów i kotów

środa, 22 marzec 2023

Urząd Miejski w Łapach informuje, że w ramach Programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta i gminy Łapy w 2023 roku, wprowadzonego uchwałą Nr  LXV/524/23 Rady Miejskiej w Łapach z dnia 24 lutego 2023 r. realizuje plan sterylizacji i kastracji psów i kotów do 31 grudnia 2023 r. lub do wyczerpania środków finansowych.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Wody 2023

środa, 22 marzec 2023

Tegoroczny World Water Day obchodzimy pod hasłem “Be the change”. Sekretarz Generalny Organizacji Narodów Zjednoczonych António Guterres zwrócił uwagę, że osiągnięcie 6. Celu Zrównoważonego Rozwoju 2030: Woda i urządzenia sanitarne staje się coraz bardziej nieosiągalne. Miliardy ludzi wciąż nie mają dostępu do źródła czystej wody oraz systemów wodno-kanalizacyjnych i sanitarnych. Przy tej okazji przypominamy, jak ważnym zasobem – również w Polsce – jest woda i jak możemy ją chronić.

Czytaj więcej...

Podaruj Janeczkowi 1,5 % podatku

środa, 22 marzec 2023

Jaś urodził się z wadą wrodzoną, z rozszczepem kręgosłupa. Jeszcze w życiu płodowym, w 26 tygodniu ciąży musiał przejść operację zamknięcia przepukliny oponowo - rdzeniowej.

Czytaj więcej...

„Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi wita wiosnę w kolorowych skarpetkach”

wtorek, 21 marzec 2023

„Pomyliłam dziś skarpetki

 I ubrałam nie do pary

 Po co? Na co? I dlaczego?

 By dać innym więcej wiary.

 Radość tych, dla których jesteś

 To wspaniała jest nagroda

 Różniąc się od siebie można

 Dbać by panowała zgoda.”

  (Autor: Agata Dziechciarczyk)

Czytaj więcej...