W sobotę (2 marca) będzie można załatwić sprawy w Urzędzie Miejskim

wtorek, 27 luty 2024

W sobotę (2 marca) łapianie będą mogli załatwić sprawy urzędowe w Urzędzie Miejskim w Łapach. To kolejna sobota, kiedy mieszkańcy będą mieli taką możliwość.

Czytaj więcej...

Widowisko multimedialne „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” w Łapach

wtorek, 27 luty 2024

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy zaprasza na wyjątkowe widowisko multimedialne „ISKRY NIEPODLEGŁEJ” o Polakach którzy zmienili świat.

Czytaj więcej...

Spotkanie w bibliotece z Janiną Norkūnienė pt. „Tradycje Wileńszczyzny”

wtorek, 27 luty 2024

W piątkowe popołudnie w bibliotece w Łapach odbyło się spotkanie pełne historii, muzyki i tradycji Wileńszczyzny. Główną bohaterką wydarzenia była Janina Norkūnienė, mieszkanka Wilna, ceniona etnografka, absolwentka Konserwatorium w Wilnie, kierowniczka Izby Palm i Użytku Codziennego w Ciechanowiszkach oraz dyrektorka zespołu folklorystycznego “Cicha Nowinka”. Pani Janina to również autorka książek i wielka pasjonatka, która dba  o przekazywanie bogactwa kulturowego Wileńszczyzny kolejnym pokoleniom.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do lektury "Gazety Łapskiej"

wtorek, 27 luty 2024

W najnowszym numerze Gazety Łapskiej znajdziecie Państwo podsumowanie kadencji 2018-2024 oraz mnóstwo innych, ciekawych artykułów. Można przeczytać o nowej Młodzieżowej Radzie Miejskiej i nowej Gminnej Radzie Seniorów.  Wiele miejsca poświęcono inwestycjom realizowanym obecnie w Gminie. W Gazecie jest też wiele artykułów dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych, które miały miejsce w ostatnim czasie, ale także zapowiedzi tych wydarzeń, które zaplanowano w najbliższym okresie. Jest też ciekawy wywiad z panem Robertem Jabłońskim, dyrektorem Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego. Jak zawsze, nie zabrakło także harmonogramów odbioru odpadów na marzec-grudzień 2024. Zachęcamy do lektury!

Czytaj więcej...

„Dzień Pomocy Potrzebującym” - Mali Wolontariusze z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łapach

poniedziałek, 26 luty 2024

23 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym.  W tym dniu wolontariusze na całym świecie organizują wydarzenia promujące ideę wolontariatu. Nasze przedszkole natomiast miało zaszczyt i ogromną przyjemność gościć Panią Annę Janczewską wraz z wolontariuszami z Klubu Wolontariusza w Łapach.

Czytaj więcej...

Zaproszenie na spotkanie on-line burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego

poniedziałek, 26 luty 2024
Burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski zaprasza we wtorek (27 lutego) o godz. 19.00 na spotkanie on-line.
 

Czytaj więcej...

Wykaz nieruchomości przeznaczonych do zamiany w obrębie Łupianka Stara

piątek, 23 luty 2024

Na podstawie art. 35 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 344 z póź. zm.), podaję do publicznej wiadomości, że nieruchomość oznaczona numerem geodezyjnym 426/2, położona w obrębie Łupianka Stara, została przeznaczona do zbycia w drodze  zamiany.

Czytaj więcej...

Dom Kultury zaprasza na kurs tańca „Bachata Sensual od Podstaw"

czwartek, 22 luty 2024

Zapraszamy Cię na niezapomnianą podróż w świat zmysłowego i ekscytującego tańca! Nasz kurs „Bachata Sensual od Podstaw" to doskonała okazja dla wszystkich, którzy pragną odkryć magię bachaty i rozwinąć swoje umiejętności taneczne. Rozpocznijmy tę przygodę razem!

Czytaj więcej...

"Bitwa bardów"

czwartek, 22 luty 2024

Dom Kultury w Łapach serdecznie zaprasza do doskonałej zabawy podczas „Bitwy Bardów”. Instrumentalno-wokalny pojedynek stoczą: Marek Jarosz, Oleg Kobzar, Jacek Dębicki i Robert “Jankes” Jankowski, Artur Szczepan Leszczyński i Jerzy Nowicki.

Czytaj więcej...

Wystawa malarstwa Magdaleny Talmon „Podlaskie Madonny”

czwartek, 22 luty 2024

Galeria Sztuki „Pod Zegarem”, w Domu Kultury w Łapach zaprasza 8 marca 2024, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Talmon „Podlaskie Madonny”.

Czytaj więcej...