Niech parkiet płonie! Ruszyła Profit Liga Halowej Piłki Nożnej

czwartek, 21 listopad 2019

W piątek, 15 listopada, rozpoczęły się rozgrywki halowej piłki nożnej, organizowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach. Do tegorocznej edycji ligi zgłosiło się 10 drużyn. W piątek na parkiecie zobaczyliśmy 4 z nich. Już w najbliższy piątek, 22 listopada, kolejne mecze.

W  hicie tej kolejki KS Niszczyciele, czyli ekipa, która wygrała poprzednią zimową edycję, była też najlepsza w lidze wakacyjnej na Orliku, zmierzyła się z MKW 96. Mecz od samego początku był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie techniczno-taktycznym. Wynik rozstrzygnął się już do przerwy – dwa gole zdobyli KS Niszczyciele, tym samym odpowiedzieli MKW 96 i mecz zakończył się podziałem punktów.

Nie mniej ciekawie było w drugim meczu pierwszej kolejki grupy A. Kowale, którzy mogą liczyć się w walce o najwyższe cele, wygrali 3:1 z młodymi zawodnikami A Jednak. Mecz nie był jednak jednostronny. Kowale do przerwy prowadzili aż 3:0, mieli przewagę, ale nieco oddali inicjatywę w drugiej części meczu. A Jednak stać było na zdobycie jednego gola i kilkukrotne zagrożenie bramce Kowali. Więcej strzelić nie zdołali i o pierwsze ligowe punkty powalczą za dwa tygodnie.

Już w najbliższy piątek kolejne mecze. Tym razem na parkiet wybiegną zespoły rywalizujące w grupie B. Brachole – mocni i doświadczeni zawodnicy, zagrają z Flachowcami, którzy zawsze grają o najwyższe cele, wykorzystując taktykę „doskocz, uderz, odskocz”. W drugim meczu, wracająca po kilku latach w ligowe szeregi Paczka Gwoździ, zmierzy się z Aby Do Przerwy, zespołem bardzo zgranym, złożonym z zawodników, którzy mają za sobą przeszłość piłkarską na dużym boisku piłkarskim, i którzy wciąż są „w gazie”.

Trudno wskazać jednego-dwóch zdecydowanych faworytów, a to oznacza, że możemy spodziewać się dużych emocji w każdym meczu, tym bardziej, że rywalizacja toczyć się będzie w dwóch grupach. W grupie A zagrają: KS Niszczyciele, Kowale, MKW 96, A Jednak, Husaria FC. Grupę B tworzą: Flachowcy, Aby Do Przerwy, Brachole, Bad Boys, Paczka Gwoździ. Z każdej grupy awansują dwie najlepsze drużyny. Pozostałe zagrają o miejsca 5-9.

Zapraszamy wszystkich kibiców w piątki, od godziny 18:00 do hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach! Wstęp wolny, doping dowolny! Wszystkie informacje związane z ligą, galerie zdjęć i filmy znajdziecie na www.okf.lapy.pl i na facebook.pl/OKFLapy.