Bardzo dobra wiadomość dla pacjentów – otwarcie po remoncie poradni przy ul. Piaskowej w Łapach
W komfortowych warunkach będą leczeni pacjenci przyszpitalnych poradni specjalistycznych i POZ przy ul. Piaskowej 9 w Łapach. Wyremontowane skrzydło budynku uroczyście otwarto 13.09.2019 r. Inwestycja kosztowała ponad 1,8 mln zł. Większość kwoty to dotacja z UE, część pochodziła z budżetu Powiatu Białostockiego, któremu podlega szpital w Łapach.
W uroczystym otwarciu poradni wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, poseł Mieczysław Baszko, wojewoda Bohdan Paszkowski i dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Dominik Maślach.
Inwestycja przewidywała remont oraz wyposażenie pomieszczeń:
- Poradni diabetologicznej/pokoju edukacyjnego
- Gabinetu leczenia zespołu stopy cukrzycowej
- Poradni endokrynologicznej z pokojem koordynatora
- Poradni neurologicznej/nefrologicznej
- Poradni okulistycznej
- Poradni laryngologicznej/poradni dermatologicznej
- Gabinetu zabiegowego
- Podstawowej Opieki Zdrowotnej
Sprzęty, które zostaną kupione do gabinetów POZ to m.in:
- aparat USG
- detektor tętna płodu
- aparat hematologiczny
- aparat biochemiczny
Gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej:
- pompa do podciśnieniowej terapii ran,
W ramach projektu kompleksowo wyposażony zostanie również Zespół Rehabilitacji Domowej oraz Poradnia okulistyczna.
Nie wszystkie gabinety specjalistów będą czynne od razu. W przypadku poradni endokrynologicznej i okulistycznej szpital czeka na rozpisanie konkursu przez NFZ.
Nowością będzie poradnia diabetologiczna i gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej. Pozostałe działają teraz w budynku SP ZOZ przy ul Korczaka i będą przeniesione na Piaskową.
W ramach inwestycji kupiony będzie samochód z homologacją, przeznaczony do realizacji wizyt domowych lub transportu chorego do poradni w przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań. Wizyty domowe są realizowane w sytuacji ostrych schorzeń i nagłych zachorowań, a także gdy wymaga tego stan podopiecznego, który nie ma możliwości dotarcia do przychodni.