#TataTeżCzyta w bibliotece

piątek, 05 lipiec 2024

Biblioteka Publiczna w Łapach włączyła się do wspaniałej akcji Fundacji Powszechnego Czytania i Wydawnictwa TATARAK pod honorowym patronatem Biblioteki Narodowej - #TataTeżCzyta. Celem akcji było zachęcenie mężczyzn – ojców, wujków, dziadków, starszych braci czy opiekunów – do czytania. Pokazanie im, że czytanie jest doskonałą formą spędzania czasu z dzieckiem. Ma pozytywny wpływ na jego rozwój i późniejsze kompetencje społeczne, a także budowanie relacji. Jak wiadomo, jedną z najlepszych metod wychowawczych jest dawanie dobrego przykładu.

Promując tę akcję zaprosiliśmy znanych ojców z Gminy Łapy: Burmistrza Łap- Krzysztofa Gołaszewskiego, z-cę Dyrektora Domu Kultury w Łapach – Piotra Januszewskiego oraz trenera i zawodnika Pogoni Łapy – Artura Łapińskiego. Wszyscy tatusiowie przeczytali dzieciom książkę Natalii Mętrak „Mój tata jest super”. Burmistrz Łap - Krzysztof Gołaszewski podczas obchodów Dnia Dziecka również propagował tę akcję. 
Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za wspólnie spędzony czas oraz promowanie czytania dzieciom nie tylko przez mamy ale również przez ojców.
A zatem: Tato, Wujku, Dziadku, Trenerze! Masz supermoc, o której być może nie wiesz.
Jesteś dla dziecka przykładem i wzorem.
Do zobaczenia za rok!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy