Wakacje w Gminie Łapy

piątek, 21 czerwiec 2024

Zaczęły się wakacje. Uczniowie mogą w pełni korzystać z uroków czasu wolnego. W tym roku podobnie jak w ubiegłych latach, nie tylko szkoły i instytucje gminne, Dom Kultury, Biblioteka Publiczna i Ośrodek Kultury Fizycznej przygotowały bogatą ofertę zajęć i imprez. Rodzice mogą wybierać również spośród bardzo ciekawej oferty letniego wypoczynku zapewnionej przez organizacje pozarządowe, działające na terenie gminy Łapy. Pieniądze na wspieranie organizacji czasu wolnego pochodzą z budżetu gminy Łapy.

Zebraliśmy informacje na temat organizowanych w wakacje zajęć i imprez dla dzieci i młodzieży. Będziemy tę ofertę na bieżąco aktualizować i wzbogać, dlatego prosimy o informacje, które mogłyby się tutaj znaleźć: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Oferta wakacyjna Domu Kultury w Łapach

W tym roku Domu Kultury Łapach przygotował bogatą ofertę Akcji Lato dla różnych grup wiekowych.

- DZIECI SZKOLNE

1 lipca 2024r. - rozpoczynamy półkolonie letnie pt. ,,Akcja Lato" w Domu Kultury w Lapach. Akcja lato (klasy I-VIII), będzie podzielona na 2 turnusy: 1 - 5 lipca/I turnus; 8 - 12 lipca/Il turnus.

W każdym z turnusów udział weźmie 30 uczestników. Zajęcia będą odbywać się w godzinach 10.00 -14.00. W programie półkolonii znajdują się:

 • • warsztaty plastyczne, teatralne, modelarskie, taneczne, zabawa z językiem angielskim, gry i zabawy animacyjne prowadzone przez instruktorów Domu Kultury w Łapach,
 • • projekcja filmowa na sali widowiskowej,
 • • wycieczka rowerowa pod Wieżę Widokową w Uhowie: ognisko, gry i zabawy
 • • wycieczka autokarowa do parku linowego w Doktorcach,
 • • kostiumowa sesja zdjęciowa na czerwonym dywanie z profesjonalnym fotografem
 • • kurtyna wodna przygotowana przez Straż Pożarną i lody

- DZIECI OD 6 DO 10 ROKU ŻYCIA

 Od 15 do 17 lipca w godzinach od 11.00 do 14.00 rozpoczynamy " Akcja Roztańczone Lato" w Domu Kultury w Łapach ( dzieci od 6 do 10 roku życia). W programie między innymi:

 • • warsztaty tańca nowoczesnego
 • • innowacyjne sposoby nauki tańca - gra Dance Central czyli powtarzanie kroków za postacią, dzięki czemu uczestnicy weryfikują dokładność ruchów i doskonalą je.
 • • filmy o tematyce tanecznej
 • • zabawy, akrobatyka, brokatowa plastyka

- DZIECI OD 7  DO 14 ROKU ŻYCIA

    Od 5 do 8 sierpnia w godzinach od 9:00 do 16:00 rozpoczynamy rozśpiewane wakacje w Domu Kultury w Łapach „Wakacje z musicalem”  (dzieci od 7-14 lat, w przypadku zainteresowania nastolatków możliwe utworzenie dodatkowej, popołudniowej grupy). W programie między innymi:

- poranna gimnastyka,

- warsztaty teatralne,

- praca warsztatowa nad musicalem,

- warsztaty taneczne,

- odpoczynek i zabawa na świeżym powietrzu,

- efektem końcowym warsztatów będzie spektakl.                                                                             

- MŁODZIEŻ

Od 23 do 25 sierpnia od piątku do niedzieli: "AKCJA WIECZOROWĄ PORĄ - Nocne spotkania z Tolkienem -  projekcja filmów z serii Władca Pierścieni"    

22 czerwca 2024 r. – Turniej Taneczny organizowany przy współpracy Studia Tańca „KADRYL”. Podczas Turnieju wystąpią dzieci w wieku szkolnym z województwa podlaskiego z pokazami tańca towarzyskiego.

25 czerwca 2024 r. – Otwarcie Wystawy pracowni 3 Kolory – wystawa prac uczestników pracowni plastycznej i pracowni Malarstwa i Rysunku w Domu Kultury w Łapach. Wystawa będzie można oglądać przez miesiąc w Galerii pod zegarem w Domu Kultury w Łapach.

Lipiec 2024 r. – otwarcie wystawy „Rękodzieło w drewnie” pana Antoniego Jelskiego. Motywem przewodnim wystawy będą drewniane beczki wykonane ręcznie przez pana Antoniego. Wystawę będzie można oglądać przez cały okres letni (lipiec-sierpień) w Domu Kultury w Łapach w Foyer i Galerii „Pod Zegarem”.                                                    

14 lipca 2024 r. - Piknik „Przybij Łapę Sąsiadowi". Festyn organizowany na placu przy ul. M. Konopnickiej. W programie zaplanowano animacje dla najmłodszych, koncert Miłego Pana oraz stoiska handlowe. Szczegółowy program wydarzenia jest w trakcie planowania.

Od 1 - go sierpnia do 4 września FOLKLORYSTYCZNE LATO - MŁODZIEŻ NA TROPIE TRADYCJI warsztaty dla młodzieży w wieku od 13 do 19 lat ( 20 osób ) - program realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura w woj. podlaskim ( w ramach projektu organizowanego przez Podlaski Instytut Kultury). W ramach projektu przewidziane są warsztaty  śpiewu ludowego,  warsztaty tańca ludowego, całodniowy wyjazd do Centrum Folkloru Polskiego. Podczas  wyjazdu młodzież weźmie udział w programie edukacyjnym podczas którego przewidziane jest zwiedzanie muzeum „Centrum Folkloru Karolin”, warsztaty taneczne z artystami PZLPiT „Mazowsze” oraz spektakl taneczny. Fotorelacja i materiał filmowy, który powstanie podczas warsztatów, zaprezentowany zostanie na sali widowiskowej Domu Kultury w Łapach -zaproszeni na niego zostaną mieszkańcy Łap.

18 sierpnia 2024 r. - ,,Narwiański Zajazd Szlachecki" w Łapach­ Szołajdach. Impreza rekreacyjna typu festynowego, nawiązująca do tradycji szlacheckich w gminie - Łapy. Szczegółowy harmonogram przebiegu wydarzenia jest w trakcie tworzenia. W tym roku planujemy rekonstrukcję historyczną obyczajów szlacheckich, która w sposób interaktywny zachwyci uczestników wydarzenia nie tylko do obserwacji i zwyczajów szlachty polskiej ale także do udziału w konkursach i warsztatach.

Projekcja filmowe - w każdy piątek na sali widowiskowej wyświetlane będą filmy DVD w cyklu Film Projekcje filmowe Konesera. W okresie letnim wyświetlane będą także raz w miesiącu najnowsze filmy premierowe.

Oferta wakacyjna placówek terenowych Domu Kultury

Wiejski Dom Kultury w Uhowie

22 czerwca - Piknik Rodzinny " Hej Sobótka!" do Uhowa

W programie: koncerty lokalnych zespołów muzycznych, turniej siatkówki plażowej, animacje dla dzieci, konkursy dla publiczności z nagrodami, sztuka w wykonaniu Teatru Kaprys, liczne atrakcje dla dzieci: gra terenowa, piniata, pianoparty, zawody sportowe. Inscenizacja w wykonaniu KGW Uho-wianki, pokaz teatru ognia, na zakończenie dyskoteka, występy artystyczne uczestników WDK Uhowo, stoiska handlowe.

 

Podczas Akcji lato w Wiejskim Domu Kultury w Uhowie planowane są warsztaty plastyczne, kreatywne z koralikami, warsztaty lepienia z gliny, warsztaty kulinarne. Wycieczka rowerowa do Wieży w Uhowie a tam aktywne zajęcia sportowe oraz ognisko. Wyjazd na basen do Płonki Kościelnej. Zajęcia sportowe z trenerem piłki nożnej na pobliskim boisku. Dzień zabaw wodnych( w zależności od pogody). Seans filmowy oraz zajęcia sportowe na Sali Wiejskiego Domu Kultury w Uhowie.

Wiejski Dom Kultury w Łapach – Szołajdach

W czasie okresu letniego planowane są zajęcia plastyczne, sportowe, animacyjne oraz warsztaty kulinarne. W miarę możliwości pogodowych cześć zajęć odbędzie się będzie na świeżym powietrzu. Planowany jest również wyjazd na baseny letnie w Płonce Kościelnej i piknik pod wieżą widokową w Uhowie. Zorganizowane będą również warsztaty tematyczne, podczas których dzieci będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności.

Świetlica Wiejska w Łupiance Starej

W czasie tegorocznych wakacji planowane są zajęcia sportowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu, piesze i rowerowe wycieczki po okolicy, letnia dyskoteka. Przeprowadzone zostaną warsztaty przyrodnicze „Klub wakacyjnego przyrodnika" - dzieci poznają podstawowe gatunki drzew, roślin, ptaków, zwierząt, owadów czyli flora i fauna. Planowane jest spotkanie z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej.

Świetlica Wiejska w Bokinach

W związku z czasową niedyspozycją instruktora, dzieci i młodzież ze Świetlicy Wiejskiej w Bokinach będą zapraszane do sąsiadujących placówek w Łupiance Starej i Płonce Kościelnej.

 Wiejski Dom Kultury w Płonce Kościelnej

W związku z organizacją zajęć letnich planowana jest „Akcja Lato", podczas której odbywać się będą zajęcia plastyczne, sportowe, animacyjne gry i zabawy na świeżym powietrzu. Planowane są również wyjścia na baseny letnie w Płonce Kościelnej oraz przyjazd dzieci z innych placówek. Zorganizowane będą również warsztaty kulinarne, plastyczne i ekologiczne.

 

Oferta wakacyjna Ośrodka Kultury Fizycznej w Łapach

 Tereny rekreacyjne w Uhowie

23 czerwca  -  otwarcie i obsługa obiektu wraz wypożyczalnią kajaków oraz sauny  Biuro będzie czynne codziennie w godzinach 11:00-18:00. Odpłatnie do dyspozycji mieszkańców jest 25 kajaków oraz dwie sauny suche. Tereny rekreacyjne udostępniają również boisko do piłki siatkowej, wiatę z miejscem do grillowania, palenisko – w pierwszej kolejności grupom zorganizowanym, które zrobiły rezerwację. Dodatkowo na terenie obiektu jest ogólnodostępny plac zabaw dla dzieci, siłownia zewnętrzna oraz wieża widokowa.

Kompleks boisk Orlik 2012

Kompleks boisk jest ogólnodostępny, bezpłatny i czynny codziennie od świtu do zmierzchu. Do dyspozycji jest boisko trawiaste piłkarskie o sztucznej nawierzchni oraz wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis ziemny). Zorganizowane grupy przy rezerwacji mają pierwszeństwo w użytkowaniu. Boiska są pod stałym nadzorem pod względem technicznym i estetycznym, a obiekt jest monitorowany całodobowo.

Stadion Miejski i Kort tenisowy

Obiekt czynny jest codziennie od zmierzchu do świtu. Dostęp jest bezpłatny a pierwszeństwo w dostępnie od obiektów mają zorganizowane grupy po wcześniejszej rezerwacji. Do dyspozycji mieszkańców są: dwa boiska pełnowymiarowe i dwa o wymiarach boiska typu „Orlik”, a także kort tenisowy, bieżnia żużlowa i boisko do piłki siatkowej. Obiekt monitorowany całodobowo.

 Baseny letnie w Płonce Kościelnej

Otwarcie basenów letnich w Płonce Kościelnej zaplanowane jest na 22 czerwca 2024 r. Odpłatnie do dyspozycji mieszkańców są dwie niecki basenowe – większa o wymiarach 25 m x 12,5 m, mniejsza  o wymiarach 10 m x 5 m. Obiekt będzie czynny codziennie do końca sierpnia w godzinach 11:00-19:00.  W godzinach otwarcia basenów, dyżury pełnić będą kwalifikowani ratownicy wodni.

Przypominamy cennik biletów

 
dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia
🎟️bilet jednorazowy dzienny  5 zł;
🎟️karnet miesięczny  35 zł
 
dorośli
🎟️bilet jednorazowy dzienny  8 zł;
🎟️karnet miesięczny  80 zł;
 
bilet rodzinny dzienny
uprawnia do korzystania przez 1 lub 2 osoby dorosłe z dzieckiem lub dziećmi 5 zł od osoby
 

Siłownia miejska

 Siłownia miejska w okresie wakacyjnym otwarta będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00- 21:00 oraz w soboty w godzinach 10:00-16:00. W niedzielę obiekt będzie zamknięty. Korzystanie z siłowni jest odpłatne.

 

Zajęcia sportowe i imprezy organizowane przez OKF w okresie wakacyjnym

22 czerwca - Turniej siatkówki plażowe –  - Tereny rekreacyjne w Uhowie

28 lipca -  Narwiański Triathlon Bagienny.

W zawodach bierze udział od 30 do 40 zawodników z całej Polski. Podczas zawodów, przeprowadzanych na terenach rekreacyjnych w Uhowie, gromadzi się około setka kibiców.

 Oferta wakacyjna Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy ph. “Wakacyjnie, zdrowo i sportowo”

Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat na Wakacje w bibliotece, które odbędą się w dniach 26-30 sierpnia 2024, w godz. 11.00 – 13.00
Zapisy do 15 lipca.

Fundacja PFR

linkedin PFR

 

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy serdecznie zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat do udziału w konkursie czytelniczym "Wakacyjne książkobranie".

REGULAMIN KONKURSU  „WAKACYJNE KSIĄŻKOBRANIE 2024” 

 Organizator:
· Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy.

   Cele konkursu:
· rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
· popularyzacja książki i czytelnictwa,
· pomoc w odkrywaniu pasji.

   Czas trwania konkursu: 01.07.2024 – 30.08.2024

   Uczestnicy: dzieci od 5 do 12 lat.

   Zasady konkursu:

 • do konkursu może przystąpić każde dziecko, które posiada kartę biblioteczną,
 • uczestnicy konkursu otrzymają karty zgłoszenia i książeczki, w których będzie wpisywana data wypożyczanych książek oraz ich ilość,
 • książeczki konkursowe wraz z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszenia należy dostarczyć do dnia – 10 września 2024 do Oddziału dla Dzieci ul. Nowy Rynek 15 w Łapach,
 • podstawą do wyłonienia zwycięzcy konkursu, będzie największa liczba ODWIEDZIN (max. jedna dziennieoraz liczba książek (jednorazowo można wypożyczyć do 6 książek), wpisana do książeczki konkursowej,
 • na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa,
 • organizator poinformuje o terminie wręczenia nagrody telefonicznie.

 

 

Czytelnia pod chmurką – letnia propozycja czytelnicza skierowana zarówno do dzieci, jak i dorosłych mieszcząca się w oszklonej wiacie edukacyjnej przed budynkiem biblioteki, w której znajdzie się m.in. stoisko bookcrossingu,

Strefa Gracza w sali widowiskowo-multimedialnej przeznaczona dla miłośnikach gier komputerowych, którzy mogą korzystać z zestawu gamingowego (PlayStation 4, okulary VR),

Sala zabaw jest znakomitym sposobem na wesołe i całkowicie bezpieczne spędzenie wolnego czasu w bibliotece w przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni do zabawy dla najmłodszych z atrakcyjnymi zabawkami, puzzlami i grami planszowymi,

Oddział dla dzieci zaprasza do korzystania z bogatej oferty gier planszowych i edukacyjnych, komputerów gamingowych, Internetu, konsoli X-BOX oraz wyjątkowej podłogi interaktywnej, która łączy naukę z zabawą.

 

Oddział dla Dzieci

(26.08 – 30.08.2024)

 • Kredka, farba, plastelina czas wakacji nam umila – zajęcia literacko - plastyczne
 • Letnie kino – projekcja filmu na dużym ekranie
 • Piknik z książką
 • Zostań Mistrzem – Turniej Gier Planszowych,
 • Zajęcia ruchowe i konkursy na świeżym powietrzu,
 • W gry i zabawy gramy – miło czas spędzamy - krzyżówki, zagadki i rebusy,
 • Wakacyjne Książkobranie – wypożycz i przeczytaj jak największą liczbę książek – konkurs – całe wakacje

Filia Biblioteczna w Daniłowie Dużym

(24.06 – 04.07.2024 - poniedziałki i czwartki, w godzinach: 10.00-13.00)

 •  „Kreatywne wakacje, książkowe inspiracje” – inscenizacje znanych i lubianych utworów dla dzieci
 • „Poszukiwanie skarbu” – zabawa terenowa na podstawie książki R. Witka „Maja na tropie jaja”
 • „Nasz wakacyjny pamiętnik” – relacja z wakacyjnych zajęć w formie pamiętnika
 • Gry i zabawy na świeżym powietrzu
 • „Czytanie zawsze w modzie, w domu i w ogrodzie” – głośne czytanie podczas każdego dnia wakacyjnych zajęć

Filia Biblioteczna w Płonce Kościelnej

(25.06 – 05.07.2024 – wtorki, środy i piątki w godzinach 10.00 – 14.00)

 • „Czytelnicze chmurki” – zajęcia plastyczne
 • „Moje pasje – czyli czytam, maluję, gram i zgaduję” – kolorowanki, kalambury, gry planszowe, zagadki
 • „Podwórkowe rozmaitości” – gry i zabawy na świeżym powietrzu
 • Ognisko
 • Rozgrywki sportowe
 • „Książka na dzień dobry” – wspólne czytanie fragmentów ulubionych bajek

Filia Biblioteczna w Uhowie

(01.07 – 05.07.2024, godz. 10-14)


W okresie wakacyjnym Filia Biblioteczna we współpracy z Wiejskim Domem Kultury w Uhowie zorganizuje zajęcia, których odbiorcami będą dzieci i młodzież z Uhowa. Planowana liczba uczestników to około 30 osób w wieku od 6 do 13 lat. Planujemy wyjazd na basen do Płonki Kościelnej, rajd rowerowy do wieży widokowej, dzień zabaw wodnych na boisku szkolnym w Uhowie. Zorganizujemy również warsztaty lepienia z gliny, prasowania wzorów z koralików, zajęcia z tworzenia własnego teatrzyku Kamishibai oraz zabawy integracyjne. Celem zajęć jest budowanie więzi z rówieśnikami, rozwijanie umiejętności manualnych, zachęcanie do aktywności fizycznej.

 

Oferta wakacyjna organizacji pozarządowych

Koło Gospodyń Wiejskich w Łupiance Starej

Zzadanie ma na celu zorganizowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży z Łupianki Starej i sąsiednich miejscowości. Szczegółowy zakres zadania obejmuje wyjazd do parku linowego w Doktorcach oraz organizację pikniku rodzinnego. Zadanie ma na celu przede wszystkim propagowanie zdrowych i aktywnych form spędzania wolnego czasu, zachęcenie dzieci i młodzieży do rozwijania pasji i poszukiwania zainteresowań oraz zacieśnienie więzi i integracja. Ma to być odpowiedź na problemy, z jakimi borykają się współcześnie najmłodsi, m.in. poczucie wykluczenia i osamotnienia czy też nadmierne korzystanie z telefonów i komputerów.

Stowarzyszenie "Razem dla Uhowa" - oferta dla uczniów Szkoły Podstawowej w Uhowie

Celem realizacji zadania jest zapewnienie aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży podczas wakacji poprzez organizowanie zajęć rekreacyjno - sportowych, integracyjnych, historycznych, krajoznawczych, kulinarnych. Zajęcia będą odbywały się w dniach 24,25,26 czerwca 2024 r. w godzinach 10:00 - 14:00. W dniu wycieczek zajęcia będę trwały od 9.00 - 14.30. Poprowadzą je nauczyciele tutejszej szkoły. Dnia 24 czerwca 2024 r. odbędą się warsztaty kulinarne przeprowadzone przez Koło Gospodyń Wiejskich "Uho -wianki", podczas których uczestnicy poznają zasady wykonania własnej domowej pizzy. Po warsztatach odbędą się zajęcia rekreacyjno - sportowe i integracyjne, w których zostaną wykorzystane zakupione bum bum rurki. Uczestnicy wezmą udział w rozgrywkach zespołowych: piłka nożna, koszykówka i pickleball. W dniu 25 czerwca 2024 r. odbędzie się wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Podczas dwugodzinnego spaceru z przewodnikiem, uczniowie zwiedzą kompleks parkowo-pałacowy, wnętrza pałacowe z XIX w., powozownię, dawne stajnie, w których dziś mieści się muzeum weterynarii, wiejskie budynki drewniane – mieszkalne i gospodarskie, pochodzące z pogranicza Mazowsza i Podlasia. oraz sprawny technicznie młyn wodny. Uczniowie wezmą udział w zajęciach warsztatowych „Wiejskie budownictwo drewniane w zaścianku podlaskim” ,w czasie których będą mieli możliwość złożenia małego budynku w konstrukcji wieńcowej. Podczas składania „chatki” omówione będą elementy konstrukcyjne, łącznie ze słomianym dachem i techniką poszywania. Dnia 26 czerwca 2024r. odbędzie się wycieczka do krajoznawcza do Supraśla. Uczniowie zwiedzą Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa, w którym poznają historię i tajniki powstawania papieru oraz druku, a także będą podziwiać dawne maszyny introligatorskie i poligraficzne. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzą Muzeum Ikon, w którym zobaczą ikony zgodne z kanonem pisania ikon i dowiedzą się jak powstały oraz warsztat mnicha piszącego ikony. Podczas zwiedzania i poznawania ikon towarzyszy muzyka cerkiewna i wspaniale zaaranżowane oświetlenie. Następnie dzieci przejadą Kolejką Bajkową z przewodnikiem po Supraślu poznając niezwykły klimat podlaskiego miasteczka i sporo zabytków.

 Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Harcerskich "Otwórzmy bramy"

Organizacja wypoczynku wakacyjnego dla 16 harcerzy 7. Łapskiej Wodnej Drużyny Wielopoziomowej "Szara Szekla" z terenu Miasta i Gminy Łapy w postaci obozu harcerskiego. Zaplanowano zorganizowanie dziesięciodniowego obozu harcerskiego w Rajgrodzie, pow. grajewski, woj. podlaskie. W ramach realizacji zadania odbędzie się 10-dniowy stacjonarny obóz harcerski, podczas którego uczestnicy będą doskonalić kompetencje żeglarskie na jachtach typu Rodos, Omega i Optymist, będą zdobywać nowe sprawności harcerskie, planuje się gry terenowe, szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zasad bezpieczeństwa na wodzie, profilaktyki przeciwuzależnieniom, zabawy, nauka piosenek harcerskich i ogniska obrzędowe. Uczestnicy projektu pochodzący z terenu Miasta i Gminy Łapy zacieśnią więzi wspólnoty harcerskiej oparte na Przyrzeczeniu i Prawie Harcerskim, co bezpośrednio przyczyni się do większego poczucia przynależności do wspólnoty społecznej i będzie przeciwdziałało wzrastaniu patologii i agresji. 

 Stowarzyszenie Operetka Wrocławska

"Koncerty na WYNOS! - II edycha" to kontynuacja niezwykle udanej inicjatywy kulturalnej, jaką okazała się realizowana przez naszą organizację od 2020 roku ogólnopolska trasa wydarzeń, prezentujących dorobek światowej literatury muzycznej. Są rozwinięciem "Operetki na WYNOS!", "Lat 20., lat 30. na WYNOS!" oraz "Koncertów na WYNOS!" - zadań, które realizowane były w Łapach w latach 2021-2023, cieszących się wówczas bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców.  Ze względu na swoją specyfikę - prezentacji koncertów w plenerze, projekt jest dostępny w odbiorze dla szerokiego grona odbiorców: dzieci, dorosłych i seniorów.

Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny.

Oba wydarzenia zostały zaplanowane 10 sierpnia 2024 w następujących lokalizacjach : 1. Plac Solidarności - koncert plenerowy 2. Dom Kultury w Łapach - koncert galowy

Na Placu Solidarności odbędzie się koncert pt. "Kiepuriada na WYNOS!" Jedno z najbardziej znanych małżeństw w historii Polski, pozostawiło po sobie prócz wielu miłych wspomnień i zasług dla kultury polskiej, także wiele już dziś zapomnianych i niezwykłych muzycznych przebojów. Marta Egghert była wielką divą węgierskiej operetki, która w późniejszym etapie kariery sięgała wspólnie z Janem Kiepurą po pieśni dwudziestolecia międzywojennego, nierzadko pisane specjalnie dla nich. Podczas Koncertu Kiepurowskiego, usłyszymy takie utwory, jak: "Brunetki, blondynki", "Mów do mnie jeszcze", "Pokochaj mnie", "Jaśminowy walc", "Lata 20 miał mój dziad" "Ninon" i wiele innych. Pochodzą one z pierwszych polskich filmów, musicali, wodewili, a często samodzielne utwory pisane były z dedykacją dla naszego wybitnego artysty. Koncert wypełniony będzie anegdotami i wspomnieniami z życia Eggerth i Kiepury. Wykonawcy: Mariola Augustyn - sopran (Martha Egghert) Tomasz Maleszewski - tenor (Jan Kiepura) Damian Domalewski - tenor (Władysław Ladis) Tancerze Teatru Scena Kamienica Maciej Michałkowski - prowadzenie koncertu W wydarzeniu weźmie udział 3 solistów śpiewaków i konferansjer. W fazie przygotowawczej projektu zostaną dokonane przez pianistę Ivana Zhukova (muzyka solistę i korepetytora śpiewaków Opery Wrocławskiej) nagrania instrumentalne dla solistów. Wszystkie utwory będą wykonywane na żywo. W przypadku nadzwyczajnych warunków atmosferycznych, całkowicie uniemożliwiających prezentację koncertu, zostanie on przeniesiony do Domu Kultury lub na inny termin zgodnie z przyjętym okresem trwania zadania.

W Domu Kultury w Łapach odbędzie się koncert pt. "Szalone lata 50-70 na WYNOS!" Gdy powojenna Polska budziła się do nowego życia i obudowywano kraj, na nowo rodziła się rodzima piosenka z niezwykle ambitnymi tekstami ówcześnie najlepszych autorów. Powstawało wiele ambitnych utworów muzycznych, które z czasem zaczęły szturmem podbijać całą Europę, a ich kreatorzy zyskiwali wielką karierę. W piosenkach tych przejawiał się artystyczny manifest przeciwko stalinizmowi, ale także kreowano nowe style i modę wykonawczą. Polska muzyka lat 50. to także przesiąknięte nostalgią orkiestry radiowe i pierwsze utwory rockandrollowe. Stały się one prawdziwymi hitami i pamiętane są do dziś. Program koncertów poświęcony będzie największym polskim przebojom z lat 50., 60. i 70. XX wieku: Violetty Villas, Nataszy Rylskiej, Marka Grechuty, Jerzego Połomskiego, Anny German, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Ady Rusowicz i innych. Zabrzmią szlagiery Skaldów, Czerwonych Gitar, czy Trubadurów. Całość w oryginalnych aranżacjach i oryginalnych operetkowych wykonaniach solistów śpiewaków i brawurowych tańcach stylizowanych na dawne lata. Dodatkowo prezentowane utwory będą omawiane przez konferansjera wraz z ciekawostkami o ich autorach. Wykonawcy: Mariola Augustyn – wokal Magdalena Buczkowska - wokal Sybilla Michałek - wokal Damian Domalewski – wokal Tomasz Maleszewski – wokal Tancerze Teatru Scena Kamienica Maciej Michałkowski - prowadzenie

Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne "TYGRYSIE ŁAPY" w Łapach

Zadanie polega na realizacji cyklu warsztatów sportowo-edukacyjnych dla dzieci z Gminy Łapy w wieku do 12 roku, które zakończą się Turniejem Piłki Nożnej. Podczas warsztatów będą odbywały się zajęcia teoretyczne mające na celu edukację prozdrowotną z zakresu zdrowego żywienia, zajęcia sportowe oraz wycieczki rowerowe i autokarowe (krajoznawcze i rekreacyjne) mające na celu zapoznanie uczestników z obiektami turystycznymi na terenie regionu. Celem zadania jest rozwijanie u uczestników pasji, zainteresowań związanych z piłką nożną poprzez zorganizowanie wypoczynku letniego, wspieranie różnych form rekreacji i wypoczynku, turystyki rowerowej, promowanie działań dotyczących zdrowego trybu życia i profilaktyki, popularyzacja wśród dzieci wzorców i postaw trzeźwego spędzania wolnego czasu, organizacja imprez i gier miejskich. Wszystkie podejmowane działania odbywać się będą przy aktywnym udziale rodzin uczestników, co sprzyjać będzie działalności integracyjnej. Zajęcia stacjonarne - Łapy, zajęcia wyjazdowe - Uhowo, Jeroniki.
Ramowy harmonogram półkolonii: dzień 1: 8.00 - 9.30 - zajęcia teoretyczne: „Piramida żywienia”, 9.30 - 10.00 - drugie śniadanie, 10.00 - 12.00 - trening piłkarski, 12.00 - 12.30 - obiad, 12.30 - 15.30 - wycieczka rowerowa do Wieży Widokowej w Uhowie i zwiedzanie pobliskich terenów Narwiańskiego Parku Narodowego, 15.30 - 16.00 - podwieczorek, 16.00 - 16.30 - konkurs rzutów karnych i zakończenie. dzień 2: 8.00 - 9.00 - zajęcia teoretyczne: „Jak ułożyć odpowiednią dietę”, 9.00 - 9.30 - drugie śniadanie, 9.30 - 11.00 - trening piłkarski, 11.00 - 11.30 - obiad, 11.30 - 16.30 - wycieczka: wyjazd do Parku Linowego Jeroniki. dzień 3: Turniej amatorski piłki nożnej dzieci rocznika 2013 i młodsi „Nasza paka spod trzepaka” - Stadion Miejski w Łapach. Ilość drużyn: 5, ilość zawodników w drużynie: 10, łącznie: 50 zawodników

Wieża widokowo-edukacyjna w Uhowie

Wieża widokowo-edukacyjna została uroczyście otwarta 11 czerwca 2023 r. Ma 44 metry wysokości.

Wieża została wyposażona m.in. w teleskopy obserwacyjne, kompas, termometry i wiatromierz oraz kamery do obserwacji krajobrazu.

Na konstrukcji wieży zainstalowano różnokolorowe oświetlenie umożliwiające organizację pokazów multimedialnych.

Wokół wieży ustawiono ławeczki i latarnie. Można korzystać z altanek, wiat i sanitariatów.  Jedną z wielu atrakcji znajdujących się na terenie o powierzchni 1,5 ha jest zegar słoneczny. Wyznaczono ścieżki edukacyjne z tablicami opisującymi żyjące na tym terenie zwierzęta, rośliny, rodzaje grzybów i najważniejsze zasady ekologii. Jest miejsce na wystawy i ognisko.

Okolice Uhowa to obszar o szczególnych walorach przyrodniczych z bogactwem fauny i flory. Nadnarwiańskie rozlewiska nazywane są polską Amazonią.