Czy pamiętasz jak wyglądała nasza gmina, zanim Polska stała się częścią wspólnoty europejskiej?

środa, 10 kwiecień 2024

Zapraszamy młodszych i starszych mieszkańców i mieszkanki na spotkanie „20 lat Polski i mojej miejscowości w Unii Europejskiej”, które odbędzie się w 16 kwietnia o godz. 17:00 w siedzibie naszej biblioteki.

Podczas spotkania będziemy wspólnie dyskutowali o tym:

  • • jak, dzięki unijnemu wsparciu, zmieniło się nasze życie i okolica przez 20 lat,
  • • czego oczekujemy w kolejnych latach członkostwa w Unii Europejskiej,
  • • co my – mieszkańcy i mieszkanki gminy Łapy - możemy zaoferować jako polski wkład w budowaniu europejskiej wspólnoty.

Zachęcamy Państwa do przyniesienia zdjęć pokazujących naszą gminę, by wspólnie powspominać i przyjrzeć się, jak zmieniła się nasza codzienność przez te 20 lat.

W spotkaniu będzie uczestniczyła Beata Jurkowicz ekspert/ka sieci Team Europe Direct, która opowie o zmianach w życiu społecznym w Polsce, m.in. w obszarze infrastruktury, transportu i wolności przemieszczania się, pracy, edukacji, klimatu, dostępu do technologii czy praworządności.

Pokażemy także, skąd czerpać aktualne i wiarygodne informacje nt. polityki europejskiej oraz jakie materiały i publikacje można znaleźć w naszym bibliotecznym kąciku europejskim.

Spotkanie organizowane w ramach projektu „Moja biblioteka: przestrzeń wiedzy i rozmowy o Unii Europejskiej”. Projekt Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce realizowany przez Fundację Civis Polonus.