Wystawa malarstwa Magdaleny Talmon „Podlaskie Madonny”

czwartek, 22 luty 2024

Galeria Sztuki „Pod Zegarem”, w Domu Kultury w Łapach zaprasza 8 marca 2024, o godz. 17.00 na otwarcie wystawy malarstwa Magdaleny Talmon „Podlaskie Madonny”.

Magdalena Talmon – ukończyła Multimedialną Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu, Warsztaty Ikonograficzne w Bielsku Podlaskim, Policealne Studium Plastyczne w Białymstoku, Liceum Plastyczne w Supraślu. Obecnie uczy malarstwa w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.

Ma na koncie ponad 30 wystaw indywidualnych i 17 wystaw zbiorowych.

Maluje kobiety, pokazując ich siłę i energię przy pomocy mocnych, wyrazistych kolorów. Fiolety i róże, najczęściej obecne w jej pracach to ulubione barwy malarki. Jej prace są bardzo osobiste, w każdym obrazie zostawia wyraźny ślad własnych emocji i przeżyć. Inspiruje się techniką pisania ikon, co widać w charakterystycznym światłocieniu i prowadzeniu linii. Jest zafascynowana tradycyjną kulturą Podlasia. Charakterystyczne dla ludowej tradycji tego regionu kolory i motywy można odnaleźć w większości jej prac. Artystka uczyniła z nich swego rodzaju własny znak firmowy, wplatając je w swoje prace w sposób nieraz zaskakujący i nieoczywisty, ale zawsze widoczny.

Na wystawę zaprasza opiekun Galerii „Pod Zegarem” Dariusz Gumowski.