Uczciliśmy pamięć ofiar i bohaterów stanu wojennego
13 grudnia 1981 r. Rada Państwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej wprowadziła w Polsce stan wojenny. W trakcie jego trwania internowano łącznie ponad 10 tys. działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób, w tym 9 górników z kopalni „Wujek” podczas pacyfikacji strajku.
W rocznicę tamtych wydarzeń tradycją w naszej gminie stały się spotkania w symbolicznym miejscu przy Krzyżu na terenie dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego.
Przedstawiciele władz samorządowych|: burmistrz Krzysztof Gołaszewski oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Krystyna Grabowska z radnymi Sławomirem Janem Maciejewskim, Andrzejem Rogowskim, Wiesławem Szustakiem i Stanisławem Żochowskim złożyli kwiaty i zapalili znicze w hołdzie zamordowanym i represjonowanym podczas stanu wojennego. W krótkiej ceremonii złożenia kwiatów uczestniczył również poczet sztandarowy i delegacja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II, przedstawiciele Koła Terenowego Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych oraz mieszkańcy Łap.
W ten sposób uczciliśmy pamięć ofiar i bohaterów stanu wojennego.