Białystok otwarty na motocykle, ale od listopada wieczorne egzaminy tylko w piątek

piątek, 03 listopad 2023

Zmiana czasu letniego na zimowy to wcześniej zapadający zmrok. A tego kandydaci na kierowców nie lubią, bo może utrudniać to zdawania egzaminu praktycznego. Dlatego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku zmienił godziny egzaminowania i obsługi klientów na okres, kiedy obowiązuje czas zimowy. W stolicy Podlasia nadal odbywają się praktyczne egzaminy na prawo jazdy na kategorię A, bo warunki pogodowe są na tyle sprzyjające, że można je bez przeszkód przeprowadzać. Warto zauważyć, że prawie wszystkie WORD-y w Polsce już zaprzestały egzaminowania na kat. A. Dlatego Białystok to dobre miejsce, by jeszcze w tym roku zdać egzamin na motocykl. Po pierwsze warto zdążyć przed podwyżką ceny (wzrośnie od 1 lutego 2024), a zdawalność na egzamin w Białymstoku to ponad 69 procent.

- Kandydaci nie lubią zdawać po zmroku i zimą mamy wiele wolnych terminów na egzamin, kiedy jest już ciemno. Dlatego od 2 listopada 2023 roku WORD zaprasza na egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie praw jazdy od 07.00 do 16.45 od poniedziałku do czwartku. Jeżeli jednak ktoś preferuje egzamin wieczorem to zapraszam w piątki, kiedy WORD pracuje od 07 do 20.00. Biuro Obsługi Klienta czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 17.00.
- Na egzamin zapisać się można osobiście lub telefonicznie pod numerem (85) 743 26 24 wew. 22 lub kom. 691 269 691 od godz. 09.00. Można też zapisywać się na egzamin poprzez mail (szczegóły na stronie www.word.bialystok.pl) lub media społecznościowe (kontakt poprzez Messenger) – mówi Przemysław Sarosiek, dyrektor WORD w Białymstoku.
W WORD Białystok egzaminy na wszystkie kategorie odbywają się na bieżąco, nie ma kolejek oczekiwania, co więcej, w razie niepowodzenia można jeszcze tego samego dnia przystąpić ponownie do egzaminu.
- Cieszymy się, że kandydaci są coraz lepiej przygotowani do egzaminów dzięki naszym materiałom szkoleniowym oraz dobrej pracy Ośrodków Szkolenia Kierowców. Zdawalność w październiku to 44,01% na egzaminach praktycznych, a 60,33 % na teorii – dodaje dyrektor Sarosiek.