„Rzuć okiem na teatr - czyli XXIV Łapski Tydzień Teatru”

czwartek, 02 marzec 2023

W tym roku na deskach sceny sali widowiskowej w Domu Kultury w Łapach wystąpią niezwykle utalentowani aktorzy z siedmiu grup teatralnych.

Obok doświadczonych już teatrów z Białegostoku, Łomży, Augustowa, Tykocina, Gdańska czy Bielska Podlaskiego swoją przedpremierę zaprezentuje Grupa Teatralna Łapy w reżyserii Dawida Malca.

Dla przedszkoli i uczniów szkół podstawowych proponujemy spektakle "Muzyczne Zoo" i "Morskie opowieści" teatru Katarynka, które poza świetną, musicalową zabawą uczą najmłodszych wartości takich jak przyjaźń, współpraca oraz lojalność.

Całe rodziny zapraszamy na interaktywny spektakl "Czerwony kapturek" Białostockiego Teatru Lalek, podczas którego aktorzy tak aranżują sytuację, by stworzyć możliwie jak najsilniejsze złudzenie, że ich poczynania zależne są wyłącznie od podpowiedzi napływających z widowni.

Młodzież zapraszamy na spektakle "Bagnet na broń" oraz "Dziób w dziób". Pierwszy z nich sięga do klasyki literatury aby opowiedzieć nam historię tych, którzy doświadczyli okupacji niemieckiej. "Dziób w dziób" to opowieść o przygodach bandy gołębi, które walczą z podwórkową kotką Dolores, a do ich grona stara się dołączyć wróbel.

W weekend zagramy spektakle dla młodzieży i dorosłych. "Biuro matrymonialne" to krótka, pełna humoru opowieść o poszukiwaniu miłości. "Tango Tykocin" rozgrywa się w tykocińskiej knajpce, gdzie w komediowym charakterze obejrzymy perypetie zakochanych. „Jak ty nic nie rozumiesz” w duchu abstrakcyjnego żartu i groteski podejmie temat relacji międzypokoleniowych. Niedzielny spektakl kryminalny „Osaczenie” to opowieść o sekretach rodzinnych, które skrywane przed sobą od lat sprawiają, że w końcu zaczyna się nimi interesować przedstawiciel lokalnej policji, podkomisarz Owens.

Poniżej prezentujemy harmonogram XXIV Łapskiego Tygodnia Teatru

· 27 marca 2023, godz. 17:00 - Białostocki Teatr Lalek „Czerwony Kapturek”

· 29 marca 2023, godz. 9:00 - Teatr Katarynka „ Muzyczne Zoo”

· 29 marca 2023, godz. 11:00 - Teatr Katarynka „Morskie opowieści”

· 30 marca 2023, godz. 16:00 - Grupa Teatralna Łapy „Dziób w dziób”

· 31 marca 2023, godz. 12:00 - Łomżyński Teatr Młodzieżowy Per Pan „Bagnet na broń”

· 1 kwietnia 2023, godz. 16:30 - Tykociński Teatr Amatorski „Biuro matrymonialne”

· 1 kwietnia 2023, godz. 17:00 - Tykociński Teatr Amatorski „Tango Tykocin”

· 1 kwietnia 2023, godz. 19:00 - Teatr the M.A.S.K z Bielska Podlaskiego „Jak Ty nic nie rozumiesz”

· 2 kwietnia 2023, godz. 17:00 – Teatr Pneumatyczny z Augustowa „Osaczenie”