Ofiarom stanu wojennego
W 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia, w Łapach odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary komunistycznych represji.
W kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych.
Następnie uczestnicy uroczystości, wśród których byli m.in.: burmistrz Krzysztof Gołaszewski, radni Rady Miejskiej: Krystyna Grabowska i Sławomir Maciejewski, dyrekcja i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz przedstawiciele Koła Terenowego Klubu Więzionych, Internowanych i Represjonowanych w Białymstoku przemaszerowali pod Krzyż na terenie dawnych Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego. W tym symbolicznym miejscu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 odczytali wybrane hasła Alfabetu Stanu Wojennego.
Głos zabrał burmistrz Krzysztof Gołaszewski, który podkreślił, jak ważna podczas obchodów rocznicowych jest obecność młodzieży. Wspomniał fakty związane ze stanem wojennym i z naszym miastem. Wyraził nadzieję, że będziemy nadal żyć w wolnym kraju i podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do odzyskania wolności. Z kolei radny Sławomir Maciejewski przypomniał zebranym inicjatywę Jana Pawła II, która polegała na zapaleniu świeczki w oknie w dniu 13 grudnia o godzinie 19.30. Zwrócił uwagę na to jak wielką ofiarę ponieśli działacze opozycji, abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.
Przy Krzyżu pod przewodnictwem ks. kan. Wojciecha Stefaniaka proboszcza Parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła obecni odmówili modlitwę w intencji ofiar komunistycznych represji. Na koniec złożono kwiaty i zapalno znicze.