Warsztaty dekorowania pierniczków

wtorek, 22 listopad 2022

Dom Kultury w Łapach zaprasza na bezpłatne warsztaty dekorowania pierniczków z łapską cukiernik Martą Truskolawską- Plichcińską, właścicielką cukierni „U Lecha”.

Pani Marta opowie o historii, rodzajach i sposobach wykonywania pierników i podzieli się z uczestnikami przepisem na idealnie pierniczki. Uczestnicy warsztatów poznają technikę zdobienia pierników metodą koronki i marmurka, sposoby lukrowania techniką 3d oraz metody tworzenia cukrowych wycinanek.

W części praktycznej warsztatów każdy uczestnik otrzyma 4 pierniczki w kształcie bombek, dzwoneczków, ludzika piernikowego i śnieżynki, do wyboru. Można będzie korzystać z wałeczków cukierniczych, wycinanek lukrowych, perełek cukrowych, posypek oraz masy cukrowej. Pani Marta zdradzi także uczestnikom sprawdzony przepis na lukier królewski.

Warsztaty odbędą się w iście świątecznej atmosferze, przy kubku aromatycznej, korzennej herbaty.

Zapraszamy rodziców z dziećmi od lat 6, młodzież i dorosłych do wspólnych warsztatów, które odbędą się w piątek 2 grudnia 2022 r. o godz. 17:30 w sali 208 Domu Kultury w Łapach. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy odbywają się telefonicznie od 22 listopada pod numerem 85 715 23 00.