"Bo w przedszkolu fajnie jest!" - nowe pomoce dydaktyczne w Przedszkolu nr 2

piątek, 28 styczeń 2022

Realizacja projektu „Bo w przedszkolu fajnie jest!” daje wiele satysfakcji dzieciom i nauczycielom. Dzieci poszerzają swoją wiedzę poprzez zabawę, którą proponują im nauczyciele wychowania przedszkolnego. Dodatkowe zajęcia w ramach projektu odbywają się w każdej grupie przedszkolnej. Nauczyciele zostali wyposażeni w pomoce dydaktyczne dzięki, którym w atrakcyjny sposób uczą języka angielskiego, gry w szachy, pojęć matematyczno-komputerowych, a także prowadzą obserwacje przyrody. Nauka przedszkolaków odbywa się przez zabawę, dlatego pomoce dydaktyczne muszą być atrakcyjne i zachęcać dzieci do działania.

Przedszkole nr 2 zostało doposażone w atrakcyjne gry do nauki kodowania, gry matematyczne, materiały do nauki języka angielskiego opracowane na podstawie programu powszechnej dwujęzyczności, szachy, gry podłogowe wielkoformatowe, zabawki sensoryczne, lupy, akcesoria badawcze, teatrzyki, klocki do programowania i wiele innych pomocy dydaktycznych. Wykorzystane w toku pracy z maluchami wpłyną na ich rozwój psychofizyczny i rozbudzą zainteresowania.

W styczniu na zajęciach projektowych gościliśmy Burmistrza Łap Pana Krzysztofa Gołaszewskiego, który miał okazję zobaczyć nasze aktywne przedszkolaki i nowe pomoce. Dzieci bardzo szybko nawiązały kontakt z Gościem i zapraszały do wspólnej zabawy. Pan Burmistrz wziął udział w potyczkach szachowych i uczestniczył w zajęciach języka angielskiego. „Dwójeczkowe” przedszkolaki egzaminowały zaproszonego Gościa ze znajomości zdrowego żywienia oraz zaprosiły do gry pt.: „Złapmy Lwa!”. Aktywność i zaangażowanie dzieci  zachwyciły Pana Burmistrza, który mamy nadzieję świetnie się z nami bawił.

 Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wydarzenia.

 

 Przedszkole nr 2 w Łapach