Finał akcji „Nakręceni dobrem”

poniedziałek, 29 listopad 2021

Mieszkańcy naszej gminy chętnie wspierają inicjatywy służące dobru drugiej osoby. W ostatnim czasie tj. od lipca 2020 roku, w ramach akcji „Nakręceni dobrem”, udało się zebrać znaczną ilość nakrętek od butelek. Nakrętki były zbierane do specjalnego, metalowego pojemnika w kształcie bijącego serca, udostępnionego przed budynkiem Urzędu Miejskiego w Łapach. Wszystkie zebrane do tej pory nakrętki zostały przekazane 17 listopada (środa) firmie recyklingowej.

Na miejscu surowiec został zważony. W ponad 100 workach, dostarczonych w trzech kursach,  zmieściło się ich ponad 2 tony. Środki finansowe pochodzące z recyklingu nakrętek (1220 zł) zostaną przekazane na cel charytatywny. Pomoc trafi do ucznia szkoły kształcenia zawodowego w naszej gminie. 

Z powodu choroby nie może być wśród rówieśników. Szczegółowe badania po urazie kości udowej ujawniły chorobę nowotworową. Trwa leczenie chemioterapią. Ze względu na zły stan zdrowia chłopiec nie uczęszcza na zajęcia szkolne. Przyjmuje silne leki przeciwbólowe, które są bardzo kosztowne.

Chłopiec jest podopiecznym fundacji „Pocztowy Dar”, KRS: 0000370216. W ostatnim czasie została założona zbiórka na portalu www.siepomaga.pl.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy przekazali nakrętki do pojemnika udostępnionego przed budynkiem urzędu. „Bijące serce” wciąż jest do Państwa dyspozycji.

Dziękujemy za każdy gest życzliwości. Takie działania niosą nadzieję na lepsze jutro.

Link do zbiórki na Siepomaga: tutaj