Do 17 stycznia można zgłaszać kandydatury do Nagrody Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku”

poniedziałek, 29 listopad 2021

W nieco zmienionej formule, ale nadal jako ważne i prestiżowe wyróżnienie, wraca Nagroda Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku”.

Ze względu na fakt, że zgodnie z Regulaminem termin składania wniosków o przyznanie Nagrody przypada w dzień wolny (sobota)15 stycznia , czekamy na Państwa wnioski do poniedziałku 17 stycznia 2022 r.

Będzie przyznawana firmom, osobom i instytucjom, które poprzez swoje działania przyczyniają się do promocji i budowania pozytywnego wizerunku Gminy Łapy oraz w istotny sposób wspierają jej rozwój. Będzie przyznawana raz w roku w trzech kategoriach:

 1. FIRMA/INSTYTUCJA
 2. OSOBA
 3. ORGANIZATOR PRZEDSIĘWZIĘCIA/WYDARZENIA

Nagroda będzie miała charakter honorowy. Nie będzie to nagroda finansowa. Laureat Nagrody każdej z trzech kategorii otrzyma statuetkę „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” wraz z okolicznościowym dyplomem.

Wnioski o przyznanie Nagrody

Wnioski o przyznanie Nagrody wraz z oświadczeniem kandydata wyrażającym zgodę na kandydowanie do Nagrody można składać w sekretariacie Urzędu Miejskiego w Łapach w zamkniętej kopercie opisanej „Kandydat do Nagrody Burmistrza Łap - Kryształowa Podkowa” od dnia 1 grudnia roku poprzedzającego wręczenie Nagrody do dnia 15 stycznia roku, w którym Nagroda ma zostać wręczona:

 1. osobiście w siedzibie Urzędu Miejskiego w Łapach;
 2. za pośrednictwem poczty tradycyjnej (decyduje data wpływu);
 3. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wnioski o przyznanie Nagrody mogą składać:

 1. Gminne jednostki organizacyjne lub inne instytucje z terenu Gminy Łapy,
 2. Firmy działające na terenie Gminy Łapy,
 3. Organizacje z terenu Gminy Łapy,
 4. Pełnoletni mieszkańcy Gminy Łapy (grupa co najmniej 10 mieszkańców)
 5. Członkowie Kapituły Nagrody.

Wnioskodawca nie może być kandydatem do Nagrody.

Nagrodę będzie przyznawała kapituła Nagrody powołana przez Burmistrza Łap w składzie nieprzekraczającym 10 osób.

Ogłoszenie laureatów Nagrody oraz wręczenie Nagrody odbywać się będzie uroczyście w terminie i miejscu każdorazowo określonym i podanym do publicznej wiadomości na stronie internetowej: www.lapy.pl.

Laureaci z 2010 roku

Nagrodę Burmistrza Łap „Kryształowa Podkowa – Wyróżnienie Roku” ustanowił w 2009 r. ówczesny burmistrz Łap Roman Czepe. Po raz pierwszy i jedyny została przyznana w 2010 r. jako nagroda finansowa.

Z okazji 85. rocznicy nadania Łapom praw miejskich uhonorowano nią wtedy: Przemysława Jaroszewskiego, Adama Karasiewicza, Tomasza Mnicha, Joannę Niewińską, Katarzynę Pułkośnik, Dariusza Strychalskiego, Stowarzyszenie Sportowo-Edukacyjne „Petrus” im. Ks. Henryka Bagińskiego, UKS „Łapa” – Grzegorza Cholewę i Dariusza Rydzewskiego.

W 2010 r. zgodnie z ówczesnym Regulaminem przyznano też trzy Nagrody Honorowe: Księdzu Józefowi Wyznerowi, Leszkowi Truskolawskiemu oraz Galerii Handlowej „Epicentrum” – Jarosławowi Dadurze, Andrzejowi Owczarczukowi i Mariuszowi Romanowi.

Szczegóły w Regulaminie: tutaj