Zaczyna się przebudowa ul. Piaskowej. Od wtorku (26.10) utrudnienia w ruchu

wtorek, 26 październik 2021

Nową nawierzchnię bitumiczną zyska ulica Piaskowa. Modernizacja drogi będzie prowadzona na odcinku 370 m od ulicy Polnej do ul. Głównej. Wykonana zostanie tam kanalizacja deszczowa. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy oraz chodniki o łącznej długości ponad 744 m i zjazdy na posesje prywatne. W kilku miejscach zostaną wybudowane parkingi, m.in. przy przychodni. Na skrzyżowaniu z ulicą Nowy Rynek powstanie wyniesione przejście dla pieszych. Na całym nowym odcinku drogi będzie odbywał się ruch rowerów poza jezdnią.

Etapy prac na przebudowywanej ul. Piaskowej

Prace rozpoczynają się we wtorek (26.10).  Remont ulicy został podzielony na etapy, żeby zachować przejezdność w centrum miasta i zminimalizować utrudnienia w ruchu.

W pierwszym etapie zamknięta będzie część ul. Piaskowej od ul. Głównej do skrzyżowania z ul. Nowy Rynek i ul. Nową.

Następny etap obejmie modernizację ulicy Piaskowej od skrzyżowania z ul. Nowy Rynek i ul. Nową do skrzyżowania z ul. Klonową. Od tego skrzyżowania do skrzyżowania z ul. Polną remontowany będzie kolejny odcinek ul. Piaskowej w trzecim etapie prac.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych i Budowlanych „Mipa” Leon Stankiewicz w Białymstoku.

Całkowite koszty tej inwestycji to prawie 2 mln 117 tys. zł, z czego 70% stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawnego: Funduszu Dróg Samorządowych 2020).

Zgodnie z umowa przebudowa ul. Piaskowej ma się zakończyć w czerwcu 2022 r.