Relacja o Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Daniłowie Dużym w „Obiektywie”

wtorek, 17 sierpień 2021

Aktualnie trwają prace w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Daniłowie Dużym. Ośrodek ma być gotowy pod koniec roku. Z całodobowej opieki będzie mogło skorzystać dwunastu pensjonariuszy. Opieka dzienna zostanie zapewniona kolejnym sześciu osobom.

Jak mówi Krzysztof Gołaszewski, burmistrz Łap - Wyżywienie, rehabilitacja, zabiegi, pomoc lekarska. Wszechstronna naprawdę pomoc.

Warunek - orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności. Trzeba też być mieszkańcem gminy.

To duża nobilitacja dla Łap, bowiem ośrodek będzie pierwszym takim miejscem w regionie i piątym w kraju zatwierdzonym przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Koszt budowy i wyposażenia centrum to ponad 3 mln zł. Dofinasowanie pochodzi z ministerstwa, rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i budżetu gminy.

- Pierwsza część dotacji została przekazana na budowę centrum opiekuńczo-mieszkalnego. Teraz będziemy ubiegali się o dofinansowanie funkcjonowania centrum. Dzięki czemu nasi mieszkańcy będą mogli korzystać nieodpłatnie z usług centrum – powiedziała Katarzyna Żukowska-Koc, zastępca dyrektora Centrum Usług Społecznych w Łapach.

Przyjmowaniem wniosków od zainteresowanych mieszkańców zajmie się Centrum Usług Społecznych w Łapach.

Relację o Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Daniłowie Dużym można było obejrzeć w TVP3 Białystok w głównym wydaniu ''Obiektywu'' w dniu 15.08.2021 r. tutaj