Ulica Cmentarna doczekała się przebudowy. Powstanie też parking przy Przedszkolu nr 2

wtorek, 20 kwiecień 2021

Przebudowa ul. Cmentarnej ruszyła na odcinku od ul. Długiej do ul. Żwirki i Wigury. To łącznie 385-metrowy odcinek drogi przewidziany do remontu w pierwszym etapie inwestycji.

Ulica zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa. Ulica będzie miała z jednej strony chodnik, a z drugiej strony ciąg pieszo-rowerowy. Będą też nowe zjazdy na posesje. Przebudowane zostaną również skrzyżowania.

Parking przy Przedszkolu nr 2

Przy Przedszkolu nr 2 od strony ul. Długiej zostanie wybudowany parking, aby rodzice mogli przywieźć, zaparkować samochód i  bezpiecznie odprowadzić dzieci do placówki.

Ulica Cmentarna uzyska nowy wygląd o co od dawna zabiegali mieszkańcy osiedla i poruszający się tamtędy kierowcy, gdyż stan nawierzchni tej ulicy był zły.

Zmodernizowana ulica zgodnie z umową ma być gotowa pod koniec października 2021 r. Wartość prac to prawie 1 mln 700 tys. zł.  Wykonawcą inwestycji jest firma BBGM Gryko Kamila z Sowlan.

Przebudowa dróg jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, które stanowi 70% kosztów kwalifikowanych. Wnioski m.in. o to dofinansowanie burmistrz Krzysztof Gołaszewski złożył w ubiegłym roku i gmina w ramach środków z FDS otrzymała ogromne wsparcie finansowe.