Ulice: Gierymskiego, Michałowskiego i Wyczółkowskiego mają nową nawierzchnię

wtorek, 30 marzec 2021

Przebudowa dróg na Osiedlu Malarzy w Łapach rozpoczęła się na początku marca. A już mieszkańcy trzech ulic na tym osiedlu mogą się cieszyć nową nawierzchnią z kostki brukowej betonowej. Zakończyła się bowiem przebudowa ulic: Gierymskiego, Michałowskiego i Wyczółkowskiego. Dotąd żwirowe ulice mają teraz nie tylko utwardzoną nawierzchnię, ale także chodniki i wjazdy na posesję. Powstała tez kanalizacja deszczowa.

-  Nową nawierzchnię zyska także ul. Malczewskiego, ale dopiero po realizacji prac związanych z przyłączami do linii gazowniczej, które niebawem mają się zakończyć. Mam nadzieję, że kolejne inwestycje także będą realizowane tak sprawnie i bezproblemowo – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.  

To kolejne osiedle, które doczekało się przebudowy ulic. Mieszkańcy długo czekali na ich budowę.

Wykonawcą  prac jest wyłoniona w przetargu firma BBGM Gryko Kamila z Białegostoku. Zgodnie z umową ta inwestycja drogowa ma się zakończyć w połowie listopada 2021 r. Jej wartość to ponad 544 tys. zł.

Przebudowa ulic jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, które stanowi 70% kosztów kwalifikowanych.