Dwa medale dla zawodników UKS "Narew" w turnieju judo w Piasecznie

wtorek, 16 marzec 2021

W dniu 14.03.2021 r. zawodnicy i zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego „NAREW” wzięli udział w mocnym i bardzo licznie obsadzonym turnieju judo w Piasecznie.

Był to pierwszy start młodzików po długiej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa, więc tym bardziej cieszy dobra postawa naszych zawodników.

Czteroosobowa grupka zdobyła 2 medale, srebro wywalczyła Wiktoria Przeździecka, a brąz Gabrysia Piszczatowska. Dziewczęta wygrały po 3 pojedynki, a tylko raz schodziły z maty, uznając wyższość przeciwniczki. Tuż za podium uplasował się Tomek Pietraszko, medal był w zasięgu ręki, bo Tomek wygrywał walkę w dogrywce, lecz jeden błąd kosztował go przysłowiową blachę. Udział w zawodach zaliczył także Miłosz Zatyka, lecz nie przebił się do strefy punktowanej. Cieszy dobra postawa naszych podopiecznych i liczymy, że kolejne starty będą jeszcze lepsze.

W piątek w Pucharze Polski Seniorek w Judo wystartowała Konstancja Perajska, która w swoim debiucie w tej kategorii wiekowej zajęła 5. miejsce.