Ruszyła przebudowa dróg na Osiedlu Malarzy

czwartek, 04 marzec 2021

Rozpoczęły się prace związane z przebudową ulic: Malczewskiego, Wyczółkowskiego, Gierymskiego i Michałowskiego na Osiedlu Malarzy w Łapach.

Na ulicach Wyczółkowskiego i Gierymskiego wykonywane są roboty ziemne oraz kanalizacja deszczowa. Z kolei w ulicy Michałowskiego wykonana jest kanalizacja deszczowa i trwają też prace drogowe związane między innymi z ustawianiem krawężnika.

Ulice zyskają nawierzchnię z kostki brukowej betonowej. Powstaną też chodniki i wjazdy na posesje. Obecnie to ulice żwirowe.

- Cieszę się,  że koleje osiedle doczekało się przebudowy ulic. Mieszkańcy długo czekali na ich budowę. W najbliższym czasie miasto i gmina Łapy będą jednym wielkim placem budowy, ponieważ pozyskaliśmy ogromne dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i będziemy modernizować kolejne drogi – mówi burmistrz Krzysztof Gołaszewski.

Wykonawcą  prac jest wyłoniona w przetargu firma BBGM Gryko Kamila z Białegostoku. Zgodnie z umową ta inwestycja drogowa ma się zakończyć w połowie listopada 2021 r. Jej wartość to ponad 544 tys. zł.

Przebudowa ulicy  jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, które stanowi 70% kosztów kwalifikowanych.