Wkrótce przebudowa ul.Wyspiańskiego

wtorek, 01 grudzień 2020

Niedawno informowaliśmy o umowach podpisanych z wykonawcami ulic: Cmentarnej, Siedleckiego, Cygańskiego, Nowy Rynek, Armii Krajowej w Łapach oraz dróg w Gąsówce Somachy i w Płonce Kościelnej. Teraz do tej listy dołączyła ulica Wyspiańskiego.

Prace będą prowadzone na odcinku od ul. Goździkowskiej do ul. Wyszyńskiego. W ramach tej inwestycji zostanie wybudowana nowa kanalizacja deszczowa i sanitarna. Ulica zyska nową nawierzchnię bitumiczną. Powstaną nowe chodniki i wjazdy z kostki brukowej betonowej. Ta osiedlowa droga będzie nie odpoznania, ponieważ obecnie jej stan techniczny jest bardzo zły.

W poniedziałek (30.11) burmistrz Krzysztof Gołaszewski podpisał  umowę na przebudowę ul. Wyspiańskiego z wykonawcą wyłonionym w przetargu. Zajmie się tym Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego – lider konsorcjum i Altor Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego – partner konsorcjum. W imieniu wykonawcy umowę podpisał dyrektor oddziału Mariusz Sikorski. 

Nowa droga będzie gotowa pod koniec października 2021 r.  Wartość tej inwestycji drogowej to prawie 2 mln 300 tys. zł.

Przebudowa ulicy  jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, które stanowi 70% kosztów kwalifikowanych. Wnioski m.in. o to dofinansowanie burmistrz Krzysztof Gołaszewski złożył w ubiegłym roku i gmina w ramach środków z FDS otrzymała ogromne wsparcie finansowe.