91 medali dla najlepszych młodych lekkoatletów!

środa, 27 luty 2019

Prawie trzystu zawodników ze szkół podstawowych z gminy Łapy stanęło do rywalizacji w ramach Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Miasta i Gminy Łapy, organizowanych przez Ośrodek Kultury Fizycznej. Zawody odbyły się w sobotę w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.

Lekkoatleci rywalizowali w kilku konkurencjach – biegu płaskim, biegu drużynowym, rzucie piłką lekarską i skoku wzwyż. Zawodnicy tego dnia pokazali naprawdę dobrą dyspozycję. Często najlepszych zawodników dzieliły setne sekundy lub kilka centymetrów, jak na przykład w biegu płaskim dziewcząt, w którym między zwyciężczynią Zuzanną Falkowską, a zawodniczką, która zajęła czwarte miejsce, było tylko niespełna 30 setnych sekundy różnicy. Jeszcze mniejsze różnice czasowe dzieliły chłopców z klasy czwartej. Zwyciężył Tomasz Trzeszczkowski z czasem 5,5 sekundy, drugi był Michał Jastrzębski (5,56 sekundy), trzeci Kacper Sak (5,65 sekundy). Zawodnik sklasyfikowany na czwartym miejscu osiągnął czas tylko trzy setne słabszy od Kacpra.

Najwięcej medali, bo aż 19, zdobyli tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej numer 2, ale w klasyfikacji medalowej zwyciężyła „Jedynka”, której reprezentanci siedmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Bezpośrednią rywalizację o pierwsze miejsce między uczniami tych szkół można było oglądać w biegu drużynowym chłopców, w którym nieznacznie szybsi byli biegacze z SP 1. W sztafecie dziewcząt najlepsze były biegaczki z SP Uhowo, drugie miejsce zajęły zawodniczki z SP 3 Łapy Osse. Na szczęście to nie koniec rywalizacji. W najbliższą sobotę odbędzie się druga część zawodów, w której wystartują zawodnicy z klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniowie gimnazjum. Zapraszamy o 10:00 do hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach.

Zmaganiom młodych sportowców uważnie przyglądali się i dekorowali zwycięzców Przewodniczący Rady Miejskiej pan Sławomir Maciejewski ,dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach Pani Dorota Kondratiuk  oraz Pani Barbara Łabęcka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach Pan Daniel Gołaszewski. Ponadto cieszymy się, że mimo tylu obowiązków znaleźli czas i byli z nami Prezes Stowarzyszenia edukacyjno-sportowego,,Petrus” Łapy- Pani Barbara Dzierżek , Prezes Stowarzyszenia ,,Klimat ” Łapy –Pan Rafał Jaroszewski oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Uhowie-Pani Małgorzata Koszczuk –Petrych.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY za życzliwość i zaangażowanie :

Dyrekcji Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach za udostępnienie hali przyczyniając się w propagowanie i upowszechnianie sportu wśród dzieci z Miasta i Gminy Łapy.

Panu Adamowi Perkowskiemu za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

Dyrekcji, Nauczycielom wszystkich szkół za przygotowanie swoich podopiecznych do rywalizacji zgodnie z duchem fair-play.

Wszystkim  kibicom tak licznie zgromadzonym, którzy w sobotnie przedpołudnie dopingowali swoje pociechy.

Wszystkim uczestnikom  a zarazem głównym ,,aktorom ”dzisiejszych zmagań za wspaniałe emocje, które towarzyszyły wszystkim przez cały czas trwania zawodów.