Remont stołówki szkolnej oraz zakup wyposażenia kuchni w Szkole Podstawowej w Uhowie

wtorek, 19 październik 2021

Szkoła Podstawowa im. Hugona Kołłątaja w Uhowie uzyskała dofinansowanie w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019–2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Co się zmieniło w naszej szkole?

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Uhowie, korzystający ze stołówki szkolnej i opieki świetlicowej,  do swojej dyspozycji mają nowoczesne, duże (powiększone podczas remontu)  i estetyczne pomieszczenie. Obiady spożywają przy nowych, ośmioosobowych stolikach. Przy nich także mogą spędzić aktywnie czas podczas gier i zabaw świetlicowych.

Kuchnia szkolna zyskała nowe wyposażenie w postaci m.in. obieraczki do ziemniaków, szatkownicy do warzyw, miksera spiralnego, witryny chłodniczej, zamrażarek skrzyniowych. Na zasłużoną emeryturę odeszły zmywarka czy kuchenki elektryczno-gazowe, które zastąpiono sprzętem na miarę XXI wieku.  Dzięki temu panie pracujący w kuchni szkolnej mogą sprawniej przygotować pyszne posiłki naszym przedszkolakom i uczniom.

Dofinansowanie państwa to 80 tys zł, Gmina Łapy zapewniła wkład własny w kwocie 20 tys. zł.

Dziękujemy Gminie Łapy w osobie Burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego za wspieranie w zapewnieniu poprawy warunków funkcjonowania kuchni i stołówki szkolnej w Szkole Podstawowej w Uhowie.

                                                                               Społeczność SP w Uhowie