Dwie kolejne umowy na remont ul. Cmentarnej i dróg w Płonce Kościelnej

piątek, 27 listopad 2020

Przed nami przebudowa kolejnych dróg gminnych. Burmistrz Krzysztof Gołaszewski (26.11) podpisał umowy z wykonawcami wyłonionymi w przetargu. 

Przebudowa ul. Cmentarnej i budowa parkingu przy Przedszkolu nr 2

Przebudowy doczeka się ul. Cmentarna. W pierwszym etapie zostanie wyremontowany odcinek o długości 385 m od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury.  Powstanie nowa nawierzchnia. Ulica będzie też miała z jednej strony chodnik, a z drugiej strony ciąg pieszo-rowerowy.  Przy Przedszkolu nr 2 w Łapach, od strony ul. Długiej powstanie parking, aby rodzice mogli bezpiecznie przywieźć dzieci do placówki. Zmodernizowana ulica zgodnie z umową ma być gotowa pod koniec października 2021 r. Wartość prac to prawie 1 mln 700 tys. zł.  Wykonawcą inwestycji jest firma BBGM Gryko Kamila z Sowlan.

Przebudowa dróg w Płonce Kościelnej

Z kolei Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „Maksbud” Sp. z o.o. i Infra Instal Sp. zo.o. – partner konsorcjum - z Bielska Podlaskiego będą wykonywać przebudowę drogi 106548B i 106550B w Płonce Kościelnej to łącznie odcinek o długości 1174 m.  Drogi zyskają nową nawierzchnię. Przebudowa ma się zakończyć pod koniec lutego 2023 r. Wartość zamówienia to blisko 2 mln 636 tys. zł.  

Przebudowa dróg jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych, które stanowi 70% kosztów kwalifikowanych. Wnioski m.in. o to dofinansowanie burmistrz Krzysztof Gołaszewski złożył w ubiegłym roku i gmina w ramach środków z FDS otrzymała ogromne wsparcie finansowe.